Lista aktualności Lista aktualności

Promocja Wielkiego Szlaku Leśnego

W ramach promocji jednego z ośmiu punktów Wielkiego Szlaku Leśnego, w piątek 4 sierpnia 2017 roku, pracownicy Nadleśnictwa Trzciel zorganizowali punkt informacyjny przy Pomniku Wilka, znajdującym się na trasie Wilczego Szlaku. Dla odwiedzających przygotowano liczne foldery i mapy, zarówno naszego nadleśnictwa jak i nadleśnictw sąsiednich. Dla młodszych turystów przygotowano też gadżety edukacyjne i promujące Lasy Państwowe oraz mini konkursy wiedzy o wilkach (między innymi rozpoznawanie tropów, znajomość przysłów i bajek itp.).
Dla ułatwienia dotarcia do położonego w głębi lasu pomnika, na parkingu przy drodze krajowej Międzyrzecz – Bukowiec, na chętnych wycieczkowiczów oczekiwali leśnicy. W trakcie pieszych spacerów do pomnika leśni przewodnicy opowiadali historię tego obiektu oraz historię wilków na naszym terenie. Odpowiadali też na liczne pytania wycieczkowiczów dotyczące lasu, pracy leśników oraz środowiska przyrodniczego, a zwłaszcza występujących w okolicy zwierząt.
Wśród odwiedzających byli turyści spędzający wakacje w okolicy Międzyrzecza, Pszczewa i Trzciela, grupa cyklistów, zbieracze grzybów i jagód, jak również mieszkańcy pobliskich miejscowości, którzy dotąd słyszeli tylko o pomniku, ale go nie widzieli. Zorganizowana promocja pomnika zmobilizowała ich do poznania tajemnic również w tej najbliższej im okolicy.