Lista aktualności Lista aktualności

1000 drzew na minutę

Nadleśnictwo Trzciel we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzcielu zorganizowało w dniu 4 kwietnia 2017 roku sadzenie drzew w ramach akcji  „1000 drzew na minutę". W akcji wzięło udział 18 dziewcząt i chłopców czyli ponad połowa uczniów tej szkoły.
Grupę młodzieży wraz z opiekunem powitał Zastępca Nadleśniczego Sławomir Miller, który przedstawił  informację o celu prowadzonej akcji oraz działalności  Lasów Państwowych na rzecz zwiększania zasobów leśnych kraju. Po wstępnym przeszkoleniu oraz praktycznym instruktażu przeprowadzonym przez Leśniczego Rafała Ślozowskiego młodzież sadziła jednoletnie sadzonki sosny pod kosztur na powierzchni zrębowej  w leśnictwie Czarny Dwór w oddz. 782 f. Podczas kilkugodzinnej pracy posadzono ponad 4 tysiące drzew. 
Dla większości uczniów były to pierwsze posadzone w życiu drzewa. Zdobyte doświadczenie pozwoliło młodzieży zrozumieć  ile wysiłku wymaga założenie nowego pokolenia lasu. Przy okazji być może na zawsze zapadnie im w pamięci, że gdzieś na ziemi rośnie kawałek własnoręcznie posadzonego lasu i po latach będą mogli chodzić po nim cieszyć się jego wzrostem. 
Po zakończonej pracy młodzież wraz ze swoim opiekunem panem Piotrem Górnym odpoczęła i posiliła się przy ognisku zorganizowanym przez nadleśnictwo obok kwatery łowieckiej na Bieleniu.